Uvařili jsme nejlepší guláš k pivu Chotěboř

Zobrazeno: 4427

V sobotu 10. října 2015 proběhla v rámci dne otevřených dveří chotěbořského pivovaru Soutěž profesionálů o nejlepší guláš k pivu Chotěboř.


Naše škola se této akce zúčastnila pod hlavičkou školní restaurace Pod Starou radnicí, návštěvníkům nabídla guláš pod názvem Pivovarský guláš, k jehož přípravě bylo kromě hovězího masa a ostatních surovin použito právě pivo Chotěboř. Tuto pochoutku k pivu připravovali žáci třídy N1. s učitelkami odborného výcviku Marií Čápovou a Vladimírou Liškovou, na místě guláš ještě dochutili a hostům podávali Jakub Spilka ze třídy N1. a Eva Parůžková ze třídy H2.

Chuť nabízených gulášů hodnotila pětičlenná porota v čele s Jaroslavem Sapíkem, předsedou Československého svazu kuchařů, dále ochutnávali a hodnotili Oldřich Záruba, sládek Pivovaru Chotěboř, Milan Linhart, tajemník MÚ Chotěboř, a Jiří Forman, ředitel naší školy. Pátým hlasem byl výsledek z hlasovacích lístků návštěvníků akce, jichž byly téměř dva tisíce a podle nichž chutnal právě náš guláš nejlépe.

I v konečném hodnocení jsme v konkurenci osmi restaurací z celé České republiky uspěli na jedničku, protože právě náš guláš se umístil na vítězném 1. místě. Při vyhlašování výsledků pan Jaroslav Sapík s potěšením konstatoval, že i pro milovníky gulášů a gastronomie je skvělou zprávou, že vyhrála nejmladší generace profesionálů.


 

Blahopřejeme našim žákům a učitelkám k tomuto vynikajícímu výsledku a děkujeme Evě a Jakubovi za vzornou reprezentaci školy, za čas, ochotu a úsměv, které věnovali hostům našeho stánku.

Ing. Radka Svatošová
zástupce ředitele pro obory vzdělání s maturitní zkouškou
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev