Vánoční Vídeň

Zobrazeno: 3958

 

Blíží se vánoční svátky, a tak jsme velmi uvítali příležitost vypravit se na proslavené vánoční trhy do Vídně. V doprovodu našich učitelů jsme se tam vydali v pondělí 30. listopadu. Cestou jsme se ještě stavili v nákupním centru poblíž hranic a využili možnost nákupu vánočních dárků, ale pak už jsme spěchali k našemu cíli, k předvánoční Vídni.

Po příjezdu jsme všichni společně vyrazili prohlédnout si trhy a nasát opravdovou vánoční atmosféru. Před tržištěm nás uvítaly adventní svíčky v nadživotní velikosti a také nás ohromil pohled na radnici. Ti, kteří do radnice zavítali, si mohli prohlédnout práce dětí, které se sem vydaly jak se školou, tak i s rodiči. Trhy se konaly i přes nepřízeň počasí a nabízely útěchu v podobě punče, grogu či čaje z tematických hrnků, které jsme si samozřejmě odvezli jako památku domů.

Vánoční atmosféru dotvářely ozdoby s různými motivy, které byly umístěny všude na okolních stromech. Kam jste se podívali, všude zářila barevná světla, poutaly vánoční dekorace a k tomu hrála vánoční hudba. Byl to krásný a dojímavý pohled, vidět večer celé nasvícené trhy. Bylo zajímavé a také velmi hezké, že vánoční strom na náměstí byl vyzdoben v barvách francouzské vlajky - zdůrazňoval tak solidaritu s Francií vzhledem k nedávným útokům v Paříži.

Po dni stráveném prohlížením a také samozřejmě nakupováním dárků jsme vyrazili směr domov. Vrátili jsme se mokří, vyčerpaní, ale s úsměvem na tváři z povedeného výletu. Byl to zážitek, na který určitě nikdo z nás nezapomene, a rádi se sem zase vrátíme.

Text: Aneta Krpálková, E2.
Fotodokumentace:  Lukáš Frühbauer, E4.

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita