Ve Vlašimi jsme byli opět úspěšní

Zobrazeno: 2126

Dne 12. října jsme se zúčastnili 11. ročníku gastronomické soutěže „ O pohár Blanických rytířů“, který pořádá SOŠ a SOU Vlašim. Zapojili jsme se úspěšně do 3 soutěžních kategorií.

Valerie Sýkorová za třídy N2. získala stříbrnou medaili v kategorii "Teplá kuchyně" za pokrm ze zvěřiny Steak z jeleního hřbetu protýkaný sušenými švestkami, pečený v pomerančové kůře na čeveném víně, podávaný se smetanovou šípkovou omáčkou a kaštanovou nádivkou. Porota při hodnocení tohoto pokrmu konstatovala, že mu nemá co vytknout – Valérie zvládla přípravu i servírování skutečně na výbornou. Soutěžila také v kategorii Studená kuchyně, kde se umístila se "Salátem z barevné čočky doplněným plátkem pečeného lososa" v bronzovém pásmu.

 

V cukrářských dovednostech se žákyně ze třídy C3.K Andrea Kocmanová a Nikol Hájková umístily se svým sachrdortem Vzpomínky na prázdniny ve stříbrném pásmu. Během výstavy předváděla děvčata modelování z marcipánu na profesionální úrovni a budila tak zasloužený obdiv.

 

Děkujeme oceněným žákům za vzornou reprezentaci školy, všichni k ní přistoupili odpovědně. Poděkování patří také paní učitelce Mgr. Věře Sobotové a Miriam Neubauerové za přípravu žáků na soutěž.

  

Fotogalerie ze soutěže je k nahlédnutí .....ZDE  

Ing. Jana Dubnová
zástupkyně ředitele pro ekonomiku a provoz

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev