Vladěna Mašková ve finále
Ekonomické olympiády v Praze

Zobrazeno: 815

Ve čtvrtek 23. května 2019 se v nádherných prostorách České národní banky uskutečnilo celostátní finále EKONOMICKÉ OLYMPIÁDY, kterou již potřetí pořádal Institut ekonomického vzdělávání.

Do tohoto finále postoupilo pouze 50 nejlepších studentů z 15 000, kteří se zúčastnili školních kol. Zapojeno bylo celkem 25 % škol z celé ČR. Není bez zajímavosti, že z 50 finalistů, bylo 42 chlapců a 8 dívek. A právě jednou z nich byla naše vynikající, dnes již absolventka,

VLADĚNA MAŠKOVÁ

ze třídy E 4.

Vladěna musela vypracovat náročný test ze 6 oblastí – mikroekonomie, makroekonomie, metodologie ekonomie, mezinárodní ekonomie, hospodářské politiky a finanční gramotnosti, který klade vysoké nároky nejen na znalosti, ale i na samostatné ekonomické myšlení a uvažování.

Kromě testování se celý den nesl v ekonomickém duchu a byl pro účastníky nesmírně zajímavý. Přednášející nás vtáhli do světa úroku, vyčerpání zdrojů, budoucnosti auditu ve světle globálních trendů a dalších nesmírně zajímavých témat. Vyvrcholením celého dne byla panelová diskuze předních českých ekonomů v čele s Tomášem Nidetzkým, víceguvernérem ČNB, na téma „Kam směřují trendy a vývoj české ekonomiky pro rok 2020“.

V úplném závěru finálového dne byly vyhlášeny výsledky 3. ročníku Ekonomické olympiády. Absolutním vítězem se stal Pavel Králík, student IV. ročníku Obchodní akademie Kotlářská Brno, na druhém místě skončil Jan Pytela, student IV. ročníku z Gymnázia Matyáše Lercha v Brně a jako třetí se umístil Emil Javůrek, student III. ročníku Gymnázia Jana Keplera v Praze. Více informací .....zde

Chtěla bych touto cestou ještě jednou poděkovat Vladěně za skvělou reprezentaci školy a popřát jí, aby byla přijata na vysněnou vysokou školu a podařilo se jí svoje znalosti zúročit ve vysokoškolském studiu a v pracovní kariéře. Osobně jí i vedení školy děkuji, že jsem mohla prožít tak výjimečně zajímavý den v reprezentativních prostorách ČNB s úžasně chytrými lidmi.

Ing. Lenka Janovská
učitelka odborných ekonomických předmětů
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev