Za odměnu do ŠTRASBURKU

Zobrazeno: 4053

dTest o. p. s.

 s podporou

 Asociace akreditovaných a autorizovaných organizací

 a pod záštitou


 paní europoslankyně MUDr. Olgy Sehnalové, MBA

vyhlásila v rámci 14. ročníku mezinárodní soutěže „Spotřeba pro život“

5. ročník soutěže v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež, zaměřeného na testování výrobků a služeb (včetně veřejných).

Motto soutěže:
Kdo chce nakupovat bezpečné a kvalitní výrobky či služby, měl by být schopný si k nim informace najít, ověřit a využít.

Nosným tématem tohoto ročníku soutěže je:
„Nakupování na internetu se zaměřením na dopady nového občanského zákoníku“

 

Tradičně se soutěže zúčastnili studenti naší školy, tradičně se umístili na předních místech a netradičně se tentokrát nejelo do Bruselu, ale do sídla EP ve Štrasburku.

Tři studentky (nejaktivnější autorky prací 14. ročníku mezinárodní soutěže: děvčata ze třídy H3. – Nikola Hospodková, Simona Svobodová, Veronika Kubantová) se svojí konzultantkou Ing. Hanou Merclovou odjely na pozvání paní europoslankyně Olgy Sehnalové do Štrasburku, kde pro ně a další účastníky vzdělávacího zájezdu byl připraven poučný program. Naše škola totiž patří mezi dlouhodobě nejaktivnější přispěvatele soutěže Spotřeba pro život. Spolu s dalšími školami, které dosud nevynechaly žádný z ročníků, byla společně s vítězným kolektivem ze SŠSP Ostravy-Poruby mimořádně oceněna tímto zájezdem. Stručně vám nastíníme nezapomenutelné zážitky právě prožitých dnů.

SO 6. 6. – V sobotu všichni účastníci navštívili prostory Technického muzea v Sinsheimu v SRN. Následoval přejezd do alsaské metropole Štrasburku, kde program pokračoval komentovanou prohlídkou historického centra. Pozdě večer proběhlo ubytování v hotelu Roi Soleil v Colmaru, druhém nejvýznamnějším městě alsaské oblasti.


NE 7. 6. – V neděli nás překvapilo horké letní počasí, které však nebránilo celodennímu výletu Alsaskem. Obdivovali jsme část tzv. Alsaské vinné cesty, městečka Ribéauville, Kaysersberg a malebnou vesnici Riquewihr. Po společném obědě se uskutečnila prohlídka Colmaru s výkladem. Obětavý pan průvodce měl stále hlavní slovo, během přejezdů realizoval hodinové přednášky o významu a činnosti Evropského parlamentu, čímž nám ušetřil čas věnovaný prezentaci v EP, ale téměř vždy nás dokonale uspal.


PO 8. 6. – Dopoledne jsme dokončili prohlídku Štrasburku a od 16 hodin proběhla v prostorách EP povinná prezentace o Evropském parlamentu, následovala část plenárního zasedání. Byl to pro nás velký zážitek, sedět na galerii jednacího sálu, účastnit se schůze a sledovat hlasování.


Čas však byl neúprosný a blížil se závěr našeho pobytu. Po slavnostní večeři proběhly rozhovory a prezentace europoslankyně MUDr. Olgy Sehnalové, MBA s jednotlivými účastníky a kolektivy. Naše minidelegace z Havlíčkova Brodu paní europoslankyni upřímně poděkovala za zprostředkování tohoto krásného a poučného zájezdu, na který budeme dlouho vzpomínat. Bylo milé její vyjádření, že nezapomíná na mladé lidi, studenty, že ráda ocení a odmění i jejich snahu se zajímat o aktuální dění doma i ve světě, že mají přehled o činnosti a práci europoslanců. Tyto odměny mají svůj význam, jsou totiž vhodnou motivací pro účast v dalších ročnících soutěže. Od letošního ročníku poslankyně Sehnalová zvýšila počet zájezdem oceněných kolektivů rovnou na tři, takže o motivací více. Pro nás studenty je vytváření soutěžních časopisů zpestřením a praktickým doplňkem teoretického vyučování.


 

Následoval plánovaný večerní odjezd ze Štrasburku a rychlý noční přesun do ČR.

Takže …někdy opět na viděnou !

 

 

Nikola, Simona a Veronika - třída H3.

 

PS: Evropský parlament již v posledních letech navštívilo jako odměnu za úspěšnou účast ve spotřebitelských soutěžích celkem 8 studentů naši školy.

 

 


 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev