Zájezd Liberecko – Frýdlantsko

Zobrazeno: 5896

Dne 13. května 2014 skupina sedmnácti žáků ze třídy H3. uspořádala dvoudenní zájezd do Liberce, Frýdlantu a okolí pro třídu H2. Každý z žáků H3. si připravil výklad o určitém městě, území či památce a prezentoval ho před všemi účastníky buď v terénu, nebo v autobuse.

První den jsme přijeli do Liberce. Zde proběhla prohlídka města a návštěva radnice, kde jsme navštívili jen hlavní halu. Celou prohlídku města měly na starosti 2 studentky ze třetího ročníku.


Dále následovala prohlídka Babylonu a IQ Landia. Zde jsme mohli vidět i vyzkoušet různé experimenty, labyrinty, vodní hrátky, hry a hlavolamy, klamy a iluze. V IQ parku byla pro nás uspořádána tématická Science show, při níž nám zkušený chemik předváděl zajímavé chemické pokusy.


Kvůli nepříznivému počasí se neuskutečnila pěší tůra na Ještěd, a tak jsme navštívili Botanickou zahradu.
Ubytováni jsme byli v útulných chatkách v Bílém Potoce. Dostali jsme výbornou večeři a po náročném dnu jsme se uložili ke spánku.Druhý den jsme jeli do Frýdlantu na prohlídku stejnojmenného zámku. Uvnitř zámku jsme se ocitli jako v pohádce. Mohli jsme nahlédnout do dávné historie, do pokojů, zařízených původním nábytkem. Nejkrásnější místností byla kuchyně, kde se i teď vaří a pečou buchty. Celým zámkem nás provedla zkušená průvodkyně.

Dále jsme navštívili velmi zajímavý penzion a restauraci Obří sud a hned poté jsme si prohlédli město Lázně Libverda.


Další zastávkou na naší cestě byl poutní kostel Navštívení Panny Marie v Hejnicích, kde jsme mohli slyšet výklad nejen od našich studentů 3. ročníku, ale i od studentek cestovního ruchu z Prahy. V kostele jsme měli možnost navštívit hrobku a betlém.


 


Po návštěvě kostela jsme se vydali na závěrečný výšlap z chaty Smědavy do obce Jizerka – místa, kde byly naměřeny extrémně nízké teploty.

Zájezdu se zúčastnilo celkem 42 studentů ze třídy H3. a H2., o pedagogický dozor se staraly paní učitelky Mgr. Iva Sobotková, Mgr. Jana Vozábová a Ing. Eva Forgáčová.


 

Tímto za celou skupinu H3. všem účastníkům děkujeme a doufáme, že se všem zájezd líbil.

Lucie Slavíčková, třída H3.
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev