Zůstali jsme před branami finále...

Zobrazeno: 5554

Středoškolská futsalová liga (SFL), do které se letos v kategorii chlapců zapojilo 265 středních škol z celé republiky, dospěla do finále jednotlivých divizí. Těch je celkem 8:

A   Praha
B   Střední Čechy
C   Západní Čechy
D   Severní Čechy
E   Východní Čechy
F   Severní Morava
G   Jižní Čechy
H   Jižní Morava

Vítězové divizí A-D postupují do konferenčního finále "Západ", vítězové divizí E-H pak hrají konferenční finále "Východ". První 2 týmy z každé konference, tedy 4 nejúspěšnější družstva soutěže, se v samotném závěru utkají v republikovém finále o celkového vítěze SFL. Finále se letos koná 18. dubna 2013 v hale KP Brno. Další informace o celé soutěži včetně podrobných výsledků naleznete na stránkách SFL 2012-13: nv.fotbal.cz/futsal/sfl/index.php

V letošním školním roce se do finále divize E - Východní Čechy - po 3 předkolech v základních skupinách na okresní a regionální úrovni - probojovaly ze 40 přihlášených škol tři nejlepší týmy:

1. Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové
2. Střední škola služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové
3. Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod

Finále se hrálo 6. března 2013 ve Sportovní hale v Havlíčkově Brodě za účasti delegáta futsalu FAČR a dvou rozhodčích delegovaných svazem. A bylo to prozíravé řešení, protože "gymnazisté z Hradce" byli hodně nedisciplinovaným týmem a nebýt zkušených arbitrů, tak by se turnaj zřejmě zvrtnul v krvavou řež. Naštěstí dvě červené karty na jejich kontě hned v prvním utkání je odkázaly do patřičných mezí.

Naši hráči, podporováni skvělým domácím obecenstvem, své úvodní vystoupení zvládli na výbornou. V utkání s Gymnáziem J. K. Tyla Hradec Králové však o svém vítězství rozhodli až v samotném závěru. Bylo to hodně nervózní, tvrdé a vyhecované utkání s dramatickými momenty na obou stranách. Hradečtí hráči si ovšem díky svému chování, vystupování, vulgárním výrazům a některým nepřiměřeným zákrokům mnoho sympatií mezi přítomnými nezískali. Proto konečný výsledek 6:4 je v kontextu výše uvedených skutečností pro náš tým hodně cenný. Naši kluci podali opravdu heroický výkon, podle trenérů to byl vůbec jejich nejlepší. Dvě branky vsítili Toula a Žila, po jedné přidali Štědrý a Krajcigr.

Vzhledem k nepříznivému losu museli do druhého utkání nastoupit opět naši hráči. Na vydýchání a regeneraci jim tak muselo stačit pouhých 15 minut. A jak se později ukázalo, bylo to pro některé dost málo. V prvním utkání totiž vydali příliš mnoho sil. Druhý hradecký zástupce - Sťřední škola služeb, obchodu a gastronomie - byl tým velice kvalitní, houževnatý, bez výraznějších slabin,naprosto férový, ale hratelný! Ukazatel závěrečného skóre 2:4 totiž mohl klidně svítit i v obráceném pořadí. Největší slabina brodských chlapců, proměňování vyložených šancí, se bohužel v tomto utkání projevila více než výrazně. Ve II. poločasu za vyrovnaného stavu 2:2 postupovali 3 naši hráči na osamoceného obránce, ale celou akci překombinovali a nedali. Soupeř potom  vstřelil lacinou třetí branku, ke které v hektickém závěru 29 sekund před koncem přidal do prázdné branky pojišťovací čtvrtý gól. Obě naše branky vstřelil Radek Krajcigr. Smutek a zklamání brodských hráčů bylo obrovské - vždyť finále bylo tak blizoučko! Nedá se nic dělat, příští rok to zkusíme znovu! Za bojovnost, nasazení a vůli po vítězství zasluhují všichni chlapci velkou pochvalu.

A jenom na doplnění: v posledním utkání si naši přemožitelé svůj postup již pohlídali a zdecimované mužstvo Gymnázia J. K. T. Hradec Králové porazili 5:3. Do konferečního finále "Východ" tak postupuje jako vítěz divize E družstvo SŠ služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové. 

Celkové výsledky:
 

SŠ SOG HK

Gymnázium HK

OA a HŠ HB

Body Skóre Pořadí
SŠ SOG Hradec Králové -- 5 : 3 4 : 2 6 9 : 5 1.
Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové
3 : 5 -- 4 : 6 0 7 : 11 3.
OA a HŠ Havlíčkův Brod 2 : 4 6 : 4 -- 3 8 : 8 2.

 

 
Horní řada zleva: Mgr. Miroslav Ježek; Jakub Adam; Adam Mikulinec; Pavel Havlíček. Petr Šíma; Jan Žila;
Martin Venc; Radek Krajcigr; Josef Fiala
Dolní řada zleva: Ondřej Švec; Martin Toula; Jakub Gramer; Tomáš Kohout; Vojtěch Svoboda; Lukáš Palán


Další fotografie z divizního finále najdete ve FOTOGALERII na adrese: www.oahshb.cz/cz/futsalova-liga-2013-finale-divize-vychodni-cechy-1404045840.html 

V Havlíčkově Brodě dne 6. 3. 2013

Mgr. Karel Sedlák
přímý účastník turnaje

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev