Jaký bude rok 2022/2023

Harmonogram školního roku
 

Pololetí

I. pololetí

čtvrtek 1. září 2022 – úterý 31. ledna 2023

II. pololetí

středa 1. února 2023 – pátek 30. června 2023

Prázdniny

Podzimní

středa 26. října 2022 a čtvrtek 27. října 2022

Vánoční

pátek 23. prosince 2022 – pondělí 2. ledna 2023

Pololetní

pátek 3. února 2023

Jarní

pondělí 20. února 2023 – neděle 26. února 2023

Velikonoční

čtvrtek 6. dubna 2023

Hlavní

sobota 1. července 2023 – neděle 3. září 2023

Svátky ČR

Den české státnosti

středa 28. září 2022

Den vzniku samostatného československého státu

pátek 28. října 2022

Den boje za svobodu a demokracii

čtvrtek 17. listopadu 2022

Velký pátek

pátek 7. dubna 2023

Velikonoční pondělí

pondělí 10. dubna 2023

Pedagogické rady

Úvodní výjezdní (Vílanec)

středa 24. - čtvrtek 25. srpna 2022

Za I. čtvrtletí

středa 23. listopadu 2022

Za I. pololetí

středa 25. ledna 2023

Za III. čtvrtletí

středa 12. dubna 2023

Za II. pololetí

středa 26. dubna 2023 – pro třídy A4.; A4.S; H4.

Za II. pololetí

pondělí 29. května 2023 – pro třídy C3.P; K3.; S3.

Za II. pololetí

středa 14. června 2023 – pro obor HOT 1. – 3. ročník

Za II. pololetí

úterý 27. června 2023 – pro zbývající ročníky

Třídní schůzky

Po I. čtvrtletí

středa 23. listopadu 2022

Po III. čtvrtletí

středa 12. dubna 2023

Přijímací zkoušky pro školní rok 2023-2024

Odevzdání přihlášek ke střednímu vzdělávání

do 1. března 2023

Jednotná přijímací zkouška

Náhradní termín JPZ

13. a 14. dubna 2023

10. a 11. května 2023

Odborná praxe

A4.; A4.S; H4.

1. - 14. září 2022

A3.; A3.S; E3.

15. - 26. května 2023

1. – 3. ročník HOT

19. června - 3. září 2023
v trvání 4 týdnů

Lyžařské a sportovní kurzy

Termín

Lyžařský kurz 1. ročník

15. 1. - 20. 1. 2023

5. 2. - 10. 2. 2023

5. 3. - 10. 3. 2023

Sportovní kurz  A2.; H2.

5. 9. - 9. 9. 2022

Sportovní kurz  E2.

12. 9. - 16. 9. 2022

Sportovní kurz  A2.S; A3.S

červen 2023

Další události

Termín

Dokončení klasifikace za II. pol. 2021/2022

do 19. srpna 2022

Opravné zkoušky za II. pololetí 2021/2022

26. a 29. srpna 2022

Školení BOZP a PO pro zaměstnance

31. srpna 2022

Školení BOZP a PO pro žáky

1. září 2022

Přehlídka SŠ – KD Ostrov HB

25. října 2022

Přehlídka SŠ – Jihlava

10. listopadu 2022

Festival vzdělávání – Žďár n. S.

11. listopadu 2022

Projektový týden A4.; A4.S

21. – 25. listopadu 2022

Den vánoční gastronomie

7. prosince 2022

Den otevřených dveří

26. ledna 2023

„Přijímačky nanečisto“

26.ledna 2023

Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám

21. a 23. února 2023

Maturitní ples

10. února 2023

Projektový týden H4.

17. – 21. dubna 2023

Ukončení vyučování v 1. – 3. ročníku HOT

16. června 2023

Závěrečné exkurze

28. – 29. června 2023

Kurzy a soutěže

Termín

Baristický kurz

3. - 5. října 2022

Baristická soutěž

6. října 2022

„O bramborovou pochoutku Vysočiny“

21. října 2022

Barmanský základní kurz

17. - 21. října 2022

Soutěž „Rozumíte penězům?“

listopad 2022

Národní kolo soutěže "Ekonomický tým 2022"

15. - 16. listopadu 2022

Sommelierský základní kurz

březen 2023

Cukrářský kurz

březen 2023

Kuchař Vysočiny Junior 2023

23. března 2023

Kurz studené kuchyně

duben 2023

Memoriál Moniky Jirákové

duben 2023

Kurz dekorace ovoce a zeleniny

květen 2023

 
 

 

Termíny maturitních zkoušek


Obor: Hotelnictví (třída H4.)

  • písemné práce profilové části MZ: 4. a 5. dubna 2023 
  • praktická zkouška profilové části MZ: 17. – 21. dubna 2023 
  • didaktické testy společné části MZ: 2. – 5. května 2023 
  • poskytnutí volna studentům na přípravu: 8. - 12. května 2023
  • ústní zkoušky PČ MZ a obhajoby MP: 16. – 19. května 2023

Obor: Obchodní akademie se sportovním zaměřením (třída A4.S)

  • písemné práce profilové části MZ: 4. a 5. dubna 2023 
  • praktická zkouška profilové části MZ: 17. – 21. dubna 2023 
  • didaktické testy společné části MZ: 2. – 5. května 2023 
  • poskytnutí volna studentům na přípravu: 8. - 12. května 2023
  • ústní zkoušky PČ MZ a obhajoby MP: 16. – 19. května 2023

Obor: Obchodní akademie (třída A4.)

  • písemné práce profilové části MZ: 4. a 5. dubna 2023 
  • praktická zkouška profilové části MZ: 17. – 21. dubna 2023 
  • didaktické testy společné části MZ: 2. – 5. května 2023 
  • poskytnutí volna studentům na přípravu: 15. - 19. května 2023
  • ústní zkoušky PČ MZ a obhajoby MP: 22. – 26. května 2023

Další důležité termíny

  • Přihlášky žáků k maturitě pro rok 2022/2023 - do 1. prosince 2022 
  • Přihlášky žáků k podzimnímu termínu 2022/2023 - do 25. června 2023

Termíny závěrečných zkoušek


Obor: 65-51-H/01 Kuchař - číšník (třída K3.)

  • písemná závěrečná zkouška: 1. června 2023
  • praktická závěrečná zkouška: 2. - 16. června 2023
  • poskytnutí volna žákům na přípravu: 19. - 22. června 2023
  • Ústní závěrečná zkouška: 23. června 2023

Obor: 29-54-H/01 Cukrář a 29-53-H/01 Pekař (třída C3.P)

  • písemná závěrečná zkouška: 1. června 2023
  • praktická závěrečná zkouška: 5. - 15. června 2023
  • poskytnutí volna žákům na přípravu: 16. - 21. června 2023
  • Ústní závěrečná zkouška: 22. června 2023

Obor: 65-51/E/01 Stravovací a ubytovací služby (třída S3.)

  • písemná závěrečná zkouška: 1. června 2023
  • praktická závěrečná zkouška: 2. - 9. června 2023
  • poskytnutí volna žákům na přípravu: 10. - 15. června 2023
  • Ústní závěrečná zkouška: 16. června 2023