Kuchař Vysočiny Junior 2022 open

Karel Sedlák Školní novinky, Soutěže, Soutěžní úspěchy

Ve čtvrtek 5. dubna 2022 proběhl v budově Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod šestý ročník soutěže Kuchař Vysočiny Junior 2022 open. Záštitu nad soutěží převzal RNDr. Jan Břížďala, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, a brněnská pobočka Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Soutěž byla určena žákům středních gastronomických škol a učilišť a zúčastnilo se jí devět dvoučlenných týmů z Kraje Vysočina, jeden tým z OA a SOŠ cestovního ruchu z Chocně a tým ze SOŠ gastronómie a cestovného ruchu z Nitry.

Soutěžící připravovali v časovém limitu 60 minut 4 porce předkrmu a 4 porce hlavního pokrmu s přílohou a omáčkou. Povinnou surovinou pro přípravu předkrmu byla kuřecí játra, pro hlavní pokrm kuchané kuře.

Obchodní akademii a Hotelovou školu Havlíčkův Brod reprezentovali Vojtěch Krejčí a David Mottl pod vedením učitele odborného výcviku Daniela Tomana.  S hlavním pokrmem obsadili čtvrté místo, v kategorii předkrm sedmé místo.

 

V obou kategoriích zvítězil tým žáků ze slovenské Nitry, mezi školami z Vysočiny se nejlépe vedlo žákům Střední školy gastronomické Adolpha Kolpinga a žáků OA, VOZŠ, SZŠ a SOŠS Jihlava.

Projekt byl podpořen dotací z Fondu Vysočiny, program Postupové soutěže a přehlídky pro děti a mládež.

Ing. Marie Mrázová
zástupkyně ředitele pro praktické vyučování