LOGO školy

Nové gastrostudio otevřeno

Karel Sedlák Školní novinky

 

Ve čtvrtek 22. září 2022 byl slavnostně zahájen provoz v novém gastrostudiu, které vzniklo v budově Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod v ulici Bratříků – podrobnosti viz video »ZDE«

Škola usilovala o vybudování moderní víceúčelové odborné učebny už od roku 2016. Projektové kanceláře Stavotherm – projekce a Viewegh GastroTeam zpracovaly projekt na přestavbu původního služebního bytu v jedno z nejmodernějších školních gastronomických studií v ČR. Kraj Vysočina zařadil realizaci akce do plánu investic na rok 2021. Zhotovitelem akce se stala firma Termgas, která odvedla vynikající práci a ve spolupráci s firmou Intergast, jež měla na starosti gastrotechnologie, odevzdala nové gastrostudio v létě 2022 k užívání. V období hlavních prázdnin byl pořízen drobný inventář a provedeny dokončovací práce. Zřizovatel školy Kraj Vysočina vynaložil na pořízení gastrostudia náklady v celkové výši Kč 10,2 mil., spoluúčast školy představuje 5,4 mil. Kč. Celkové náklady na akci tak dosáhly Kč 15,6 mil. Kč.

Nové gastrostudio bude škola využívat zejména pro odborné vzdělávání žáků gastronomických oborů. Je vybaveno nejnovějšími technologiemi, se kterými se žáci naučí pracovat. Kromě výuky budou v gastrostudiu probíhat odborné kurzy pro žáky gastronomických škol Kraje Vysočina pod vedením renomovaných kuchařů a také praktické semináře pro učitele. Chceme, aby se nové gastrostudio stalo střediskem gastronomie v našem regionu, místem, kde  budou probíhat setkání zapálených gastronomů a kurzy pro širokou veřejnost.

​Mgr. Jiří Forman
ředitel školy