Úspěch v krajském kole olympiády

Karel Sedlák Školní novinky, Soutěžní úspěchy

Dne 26. ledna 2021 jsem se zúčastnila okresního kola Olympiády v českém jazyce. Olympiáda se skládala se ze dvou částí: gramatické a slohové. Slohová práce se psala na téma „Vypadalo to jako maličkost“. Celkový časový limit pro vypracování byl stanoven na 120 minut. Okresní kolo jsem vyhrála a zajistila si tak postup do krajského kola.

Krajské kolo se konalo 6. dubna 2021. Opět se skládalo z části gramatické a části slohové. Pořadatelé tentokrát zvolili téma „Nad fotografií z rodinného alba“. Z této slohové práce jsem obdržela 19 bodů z 20 maximálně možných. Jednalo se tak o nejlépe hodnocený sloh v krajském kole.

Jsem velice ráda, že jsem se mohla olympiády zúčastnit, i když vše nemohlo probíhat osobně, ale pouze online formou. Jsem vděčná za tuto zkušenost. Byla jsem mile překvapená z vysokého hodnocení slohové části a věřím, že mi právě tato zkušenost pomůže i při psaní maturitní slohové práce. Chtěla bych také poděkovat paní učitelce PhDr. Jaromíře Kvačkové za příležitost účastnit se olympiády a za odborné vedení.

Gabriela Mašková, E3.A