Souhrnná zpráva ze stáže v Granadě

Karel Sedlák Projekty, Školní novinky

V létě 2022 jsem se zúčastnila tříměsíční stáže pro absolventy středních škol v rámci programu Erasmus+. Stáž probíhala ve městě Granada, které se nachází ve vnitrozemí na jihu Španělska. Můj pobyt začal v půlce června a zpátky domů jsem se vrátila v polovině září.

Po příletu do Španělska jsme byli ubytováni na studentské koleji, kde jsme zůstali celé léto. Druhý den už nás čekala schůzka se španělskými koordinátorkami, které nás ochotně dovedly na naše pracoviště a představily nás našim vedoucím. Do firem jsme vždy byli rozděleni po dvojicích, aby nikdo nezůstal úplně sám.

Moje stáž probíhala v jazykové škole Delengua, kde jsem se věnovala hlavně tvorbě nových webových stránek v programu WordPress. I když jsem s programem ze začátku trochu zápasila, nakonec jsem se s ním naučila pracovat. Na konci stáže jsem škole vytvořila zbrusu nové webové stránky, které byly dle mého názoru uživatelsky mnohem příjemnější než ty předchozí.

Samozřejmě se můj pobyt ve Španělsku netočil jenom kolem práce, ale i zábavy. Během stáže jsem procestovala nejen Granadu, ale i jiné části Španělska. Jezdili jsme na různé výlety jak „na vlastní pěst“, tak i v rámci programu. Několikrát jsme navštívili Málagu, historické město na pobřeží.

Byly to tři měsíce nabyté zážitky a dobrodružstvím. Jsem moc ráda, že jsem se po nelehkém rozhodování nakonec odhodlala odjet, a pokud by se mi podobná příležitost naskytla i v budoucnu, určitě ji moc ráda využiji.

Marie Kotíková
absolventa oboru Obchodní akademie