Základní teatender kurz

Karel Sedlák Školní novinky, Soutěže


Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod zprostředkovává

dne 13. dubna 2023  

 ZÁKLADNÍ „ČAJOVÝ KURZ“.

Cena kurzu 1.250,- Kč

 

Kurz je zaměřen na nezbytné znalostní základy každého, kdo připravuje čaj v gastronomických provozovnách. Kurz je postaven na mnohaletých praktických zkušenostech a naučí frekventanty orientovat se ve světě čaje. Důležitým posláním kurzu je pochopit čaj jako surovinu ve všech jeho základních podobách. Představí účastníkům charakteristické rysy pěti nejvýraznějších čajových kultur a jejich tradiční pojetí přípravy a servisu čaje. Cílem je tyto poznatky přetavit v moderní a progresivní způsoby přípravy a servírování čaje v současné gastronomii s důrazem na čajovou mixologii.

Kurz je jednodenní – začíná se v 8:15 na pracovišti Kyjovská 3187 a zahrnuje 3,5 hodiny teoretické a 3,5 hodiny praktické výuky, které se v průběhu kurzu budou prolínat s hodinovou pauzou na oběd. Kurz je zakončen teoretickou a praktickou zkouškou. Úspěšní absolventi obdrží certifikát CBA.

Kurz povede pan Jan Zlámaný

Jan Zlámaný se během své kariéry účastnil mnoha barmanských soutěží na národní i mezinárodní úrovni a stal se aktivním členem České barmanské asociace, hlavně sekce Czech Teatenders, kde působí jako garant juniorských soutěží a lektor pro pedagogy.

Přihlášku zašlete elektronicky na adresu – sobotova@oahshb.cz.
Zálohu 500,- Kč prosím zaplaťte nejpozději do 5. dubna 2023. Doplatek bude placen přímo na místě.

  • Přihláška ke stažení  »ZDE«

Těším se na spolupráci.

Mgr. Věra Sobotová
organizátorka kurzů
TEL.: 569 430 460
MOB: 734 417 307