NABÍDKA: ZÁKLADNÍ TEATENDER KURZ  

Karel Sedlák Aktuální kurzy pro veřejnost, Školní novinky

 

Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod zprostředkovává

dne 24. listopadu 2021  
 ZÁKLADNÍ „ČAJOVÝ KURZ“.
Cena kurzu bude 1.150,- Kč

 

Kurz je zaměřen na nezbytné znalostní základy každého, kdo připravuje čaj v gastronomických provozovnách. Kurz je postaven na mnohaletých praktických zkušenostech a naučí frekventanty orientovat se ve světě čaje. Důležitým posláním kurzu je pochopit čaj jako surovinu ve všech jeho základních podobách. Představí účastníkům charakteristické rysy pěti nejvýraznějších čajových kultur a jejich tradiční pojetí přípravy a servisu čaje. Cílem je tyto poznatky přetavit v moderní a progresivní způsoby přípravy a servírování čaje v současné gastronomii s důrazem na čajovou mixologii.

Kurz je jednodenní, začíná se v 8:15 na pracovišti Bratříků 851, a zahrnuje 3,5 hodiny teoretické a 3,5 hodiny praktické výuky, které se v průběhu kurzu budou prolínat s hodinovou pauzou na oběd. Kurz je zakončen teoretickou a praktickou zkouškou. Úspěšní absolventi obdrží certifikát CBA.

Kurz povede pan Jakub Ryšavý

Jakub Ryšavý je průkopníkem nové gastronomické odbornosti, tzv. teatender – ta postupně roste na úroveň sommelierů, barmanů a baristů. Dává čajovému setkání nový náboj. Práci s čajem chápe jako umění. Opírá se o tradiční čajové kultury, ale čaj prezentuje v moderním stylu.

Kurz bude placen přímo na místě.

Těším se na spolupráci.

Mgr. Věra Sobotová
organizátorka kurzů
MOB: 734 417 307