Kuchařský talent Havlíčkobrodska 2020

Karel Sedlák Školní novinky, Soutěžní úspěchy

V úterý 28. ledna 2020 proběhla v Obchodní akademii a Hotelové škole Havlíčkův Brod v rámci Dne otevřených dveří soutěž pro žáky základních škol Kuchařský talent Havlíčkobrodska 2020.

Osm mladých kuchařů ve věku 10 – 15 let si poměřilo síly při přípravě večeře pro 2 osoby. Porota měla možnost ochutnat hamburger, kuřecí maso v různých úpravách, karbanátky, pomazánky nebo palačinky.

Všichni soutěžící byli velmi šikovní a kromě vaření se zapojili i do flambování ovoce a do workshopu, který se týkal přípravy sushi.

 

 

Vítězem soutěže se stal Filip Marek, žák 9. třídy Základní školy a Mateřské školy Wolkerova Havlíčkův Brod, který připravil Plněný kuřecí řízek se šťouchaným bramborem.

Kromě tabletu si odnesl i dárkový certifikát, který ho opravňuje k účasti na libovolném gastronomickém kurzu v naší škole.

Druhé místo obsadila Martina Palacká ze Základní školy Havlíčkův Brod, V Sadech, která připravila Kuřecí maso plněné špenátem a sušenými rajčaty a bramborové pusinky. Na třetím místě skončila Adéla Pertlová ze Základní školy Smetanova Chotěboř se svým hamburgerem.

2. místo: Martina Palacká

3.místo: Adéla Pertlová

V Havlíčkově Brodě dne 30. 1. 2020
Ing. Marie Mrázová, zástupkyně ředitele pro praktické vyučování

Foto: Ing. Zdeněk Janča