Bramborová pochoutka_leták

O bramborovou pochoutku Vysočiny 2022  

Karel Sedlák Školní novinky, Soutěže, Soutěžní úspěchy

V pátek 21. října 2022 připravila Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod ve spolupráci s Českým bramborářským svazem třináctý ročník soutěže O bramborovou pochoutku Vysočiny. Šest dvoučlenných týmů složených z žáků gastronomických škol Vysočiny, Pardubického kraje a Nitranského kraje si poměřilo síly při přípravě polévky z brambor a bezmasého hlavního chodu, který musel obsahovat kromě brambor také houby a čerstvý sýr.

Podle vyjádření poroty si všichni soutěžící si se zadáním velmi dobře poradili. Pokrmy byly chutné a na pohled lákavé.

 

Nejlepší polévku připravila soutěžící z Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod Bianka Krutišová, která uvařila Bramborový krém s tymiánem.

Kategorie POLÉVKA – 1. místo

Při přípravě hlavního chodu získal nejvyšší bodové ohodnocení Martin Gažo ze SOŠ gastronómie a cestovného ruchu Nitra, který porotě prezentoval Zemiakové krokety plnené ricottou s kuriatkovou omáčkou.

Kategorie HLAVNÍ CHOD – 1. místo

Po sečtení bodů za polévku a hlavní chod se vítězným týmem stala dvojice domácích studentů Bianca Krutišová a Vojtěch Krejčí, druhé místo obsadil tým SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim a na třetím místě skončila SOŠ gastronómie a cestovného ruchu Nitra.

Kategorie TÝM – 1. místo

Průběh soutěže

 

Ing. Marie Mrázová
zástupkyně ředitele pro praktické vyučování

Foto: Ing. Zdeněk Janča