LOGO školy

Vyjádření školního psychologa

Karel Sedlák Školní novinky

Vážení rodiče, vážení studenti,

situace, ve které se v současné době ocitáme, se dá bezpochyby definovat jako velmi vážná. V důsledku toho jsou ohroženy důležité lidské hodnoty, které jsou pro nás mnohdy tak samozřejmé, že si je ani neuvědomujeme. Zásadním problémem, který vnímáme snad asi všichni, je pocit vlastního ohrožení, který je o to horší, že nemá přesné ohraničení. Pokládáme si otázky „Co mi vlastně hrozí?“, „Co můžu udělat?“, na které nám odpovídají média, ale ne vždy zcela přesně.

Důležité je zachovávat klid, v rámci prevence sledovat například vyjádření lékařů a nařízení vlády ČR, dodržovat hygienická pravidla, být zodpovědný sám k sobě, ale i k ostatním, uvědomit si, že i já sám se mohu nakazit třeba jen tím, že si zajdu se spolužáky, kamarády „na pokec do parku na lavičku.“ Máme nyní šanci dělat věci, na které jindy nemáme čas nebo je dlouhodobě odsouváme. Můžeme se více věnovat i sami sobě, relaxovat, připravovat se na výuku, dodělávat si školní resty a vnímat situaci spíše jako možnost k vlastnímu rozvíjení se a realizaci.

Zodpovědnost sám k sobě a k ostatním je základním stavebním kamenem k tomu, abychom opět co nejdříve mohli zasednout do školních lavic. Po celou dobu je vám všem k dispozici školní psycholog i přesto, že je škola pro studenty a rodiče uzavřená, mnohé se dá konzultovat telefonicky nebo emailem. Neváhejte se na mě obrátit, pokud potřebujete odbornou pomoc psychologa.

Všem nám přeji hodně sil a zdraví.

Mgr. Bohuslav Kůrka

TMO: 605 233 005

E-mail: kurka@oahshb.cz