FINÁLE KU Young Chef 2023 – 6. 5 . 2023

Karel Sedlák Školní novinky, Soutěže, Soutěžní úspěchy


4. ročník soutěže KU Young Chef, určené pro mladé talentované studenty z celé České republiky, kteří chtějí nastartovat úspěšnou kariéru v gastronomii, je ve finále. Jméno absolutního vítěze bude vyhlášeno v sobotu 6. května 2023 v 16:45 v O2 Universu na největší gastro akci roku nabité bohatým programem – Makro Czech Gastro Fest.

Finalisté 4. ročníku jsou:

1. Ondřej Kubů, Střední gastronomická škola U Krbu
Kouč: Vojta Petržela
Jeho tým ve finálovém kole: Jan Kraus (SŠ a VOŠ CR České Budějovice) a  Hai Tung Hoang (Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod, třída K3.)

2. Jan Bauer, SŠ a VOŠ CR České Budějovice
Kouč: Jan Horák
Jeho tým ve finálovém kole: Natálie Rohálová (VOŠ a SŠ DAKOL)  , Michal Hromádka (SOU a SOŠ, SČMSD, Žatec)

3.  Matouš Drtina, Střední škola obchodu, řemesel a služeb Tábor
Kouč: Zdeněk Křížek
Jeho tým ve finálovém kole: Dominika Vaňková a Kryštof Karban (HŠ Poděbrady)

Podrobné informace v oficiální tiskové zprávě: »ZDE«

Na vítěze kromě trofeje a diplomu čekají další hodnotné ceny v podobě šeku na 15 000 Kč, výšivky na rondon, talíř Figgjo od Premium Gastro , sada 3 nožů F. Dick z limitované série, 2 lístky na koncert do O2 arény a jako bonus stáž na nejprestižnější hotelové škole EHL ve švýcarském Lausanne.

I když je KU Young Chef primárně soutěž, jejím cílem je především propojení mladých talentů, zkušených šéfkuchařů, restauratérů a perspektivních zaměstnavatelů. V tomto ohledu máme za sebou další úspěšný ročník a pro nás jsou už nyní vítězové všichni!

Děkujeme skvělým soutěžícím, jejich učitelům a podporovatelům. Vážíme si času a práce všech porotců a ambasadorů v podobě zkušených šéfkuchařů a gastronomů. Velké díky partnerům.

Jirka Roith
Zakladatel & Šéfkuchař Kulinářského umění